Kappel-Vestenskov Menighedsråd

Ole Arpe Munksgaard
Formand, Kontaktperson

Mågevej 8, Langø
4900 Nakskov

54 94 81 43 / 40 41 54 72

olearpe@outlook.dk

Klaus Reinhold Heun
Næstformand, Kirkeværge i Arninge

Tryghusvej 7
4900 Nakskov

21 78 79 89

kheun@mail.dk

Inge Rasmussen
Kasserer, Underskriftberettiget

Fjordvej 10, Langø
4900 Nakskov

21 48 29 86

2792fisker@mail.dk

Henrik Gade Jensen
Sekretær og født medlem af Menighedsrådet

Stenvadsvej 4
4983 Dannemare

54 94 41 80 / 30 58 57 00

hgj@km.dk

Kirsten Irene Vaaben
Menigt medlem

Havsnæsvej 12, Vesternæs
4900 Nakskov

54 94 80 33

kallehavegaard@mail.dk

Rigmor Benedikte Hansen
Kirkeværge i Kappel

Sjunkebyvej 25
4900 Nakskov

54 94 84 17 / 20 91 84 17

rigmor.hansen@mail.dk

Karl Peter Hansen
Kirkeværge i Vestenskov

Hvidstensmarken 2
4900 Nakskov

21 78 79 10

karlphansen@live.dk

Hansa Lone Jensen
Menigt medlem

Hvidstensmarken 4
4900 Nakskov

54 94 81 28 / 22 85 47 02

lokajensen@mail.dk

Bjarne Enemark
1. suppleant for Langø Sogn

Mågevej 11, Langø
4900 Nakskov

54 94 80 82 / 51 35 60 70

bjenemark@gmail.com

Ib Walbum
2. suppleant for Langø Sogn

Tranevej 15, Langø
4900 Nakskov

24 22 49 99

walbum15@gmail.com

Christian Jensen
1. suppleant for Kappel Sogn

Kappelvej 19
4900 Nakskov

29 91 25 92

c_jensen@post9.tele.dk

Karin Jensen
1. suppleant for Vestenskov Sogn

Hvidstensmarken 4
4900 Nakskov

54 94 81 28

lokajensen@mail.dk

Birgitte Enemark
Kirkeværge i Langø (ikke medlem af Menighedsrådet)

Mågevej 11, Langø
4900 Nakskov

23 36 50 24

bbenemark@hotmail.com

Tom Blak Nielsen
Regnskabsfører (ikke medlem af Menighedsrådet)

Bregnevej 5
4900 Nakskov

60 72 33 07

tomblak145@gmail.com

Arne Larsen
Bygningskyndig (ikke medlem af Menighedsrådet)

Svanekærvej 5
4900 Nakskov

30 32 40 23

Kontaktoplysninger

  • Rudbjerg pastorat
  • Sognepræst Henrik Gade Jensen
    Stenvadsvej 4
    4983 Dannemare

  • Telefon: 54 94 41 80 / 30 58 57 00
  • Email: hgj@km.dk